» Nadruki

Nadruki

Nadruki wykonujemy w technice:

* SUBLIMACJI

Nadruk wykonuje się drukarką za pomocą specjalistycznych farb sublimacyjnych na papierze transferowym. Następnie w warunkach wysokiego ciśnienia i temperatury przenoszony jest na materiał. Do tego celu używa się specjalnie przygotowanych tkanin. Jest to bardzo trwały nadruk, wytrzymujący bardzo wysokie temperatury prania, nawet 90c. Tą techniką można wydrukować na kamizelce prosty tekst jak i wielokolorowy nadruk lub zdjęcie. Wydruki sublimacyjne charakteryzują się bardzo żywymi kolorami, odpornością na ścieranie, promieniowanie UV. Sublimacja zabarwia włókna kamizelki to znaczy że pomiędzy włóknami nie ma żadnych pozostałości po farbie a materiał jest tak przewiewny jak przed nadrukiem. Wysoką zaletą w tej technologii jest to, że jest ona ekologiczna. Farby używane do sublimacji pozbawione są rozpuszczalników, najczęściej są produkowane na bazie wodnej lub olejowej. Technika ta ma swoje minusy, dotyczące kolorów nadruku, które nie dotyczą tylko odzieży w kolorze białym, np. na kamizelce w kolorze żółtym nie uzyskamy kolorów - białego, niebieskiego, granatowego oraz różowego. W przypadku niejasności prosimy o kontakt.

* FLEX

Najtrwalsza, obok haftu, metoda tworzenia nadruków, która polega na ploterowym lub laserowym wycięciu wzoru z pokrytej klejem folii, a następnie wgrzaniu jej w materiał za pomocą termo prasy. Flex nie wymaga przygotowywania matryc. Technika ta pozwala wykonać nadruki odblaskowe, metaliczne oraz bardzo gładkie, a także uzyskiwać efekt sztywności. Elastyczność materiału nadrukowanego zapobiega kruszeniu się. Jest on odporny na ścieranie i pranie. Flex zapewnia trwałość i wyrazistość koloru oraz idealne krycie powierzchni. Najczęściej używa się jej do ozdabiania nadruków bądź personalizacji odzieży. Jest opłacalna nawet przy niskich nakładach, nie ma dodatkowych kosztów przygotowania i umożliwia nadrukowanie zdjęć.

* FLOCK

Nadruk o efekcie zamszu, uzyskiwany poprzez nanoszenie strzyży tekstylnej (wiskozy) o różnej długości włosa. Podobnie jak w przypadku metody Flex jest wycinany ze specjalnego materiału termo transferowego o jednolitym kolorze i wgrzewany w tkaninę przy użyciu prasy. Flock może być stosowany na wszystkie rodzaje materiałów. Pozwala on na wypukły nadruk o charakterystycznym meszku i aksamitnej fakturze oraz strukturze weluru, którego jakość oraz estetyka są bezkonkurencyjne w porównaniu z innymi rodzajami metod znakowania na odzieży reklamowej. Do jego wad należą: wysoki koszt druku, a także możliwość nanoszenia tylko prostych grafik.

 
Przejdź do strony głównej
Wszystkie prawa zastrzeżone - bialakoszula.pl - 2017
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl